VW TOURAN 2,0 TDI, BMT, SCR, DSG6, 190 HK, 140 KW
KM-visning: 144.796 km
Sidst synet: 20/07-2023
Køretøjet har defekt batteri .
Køretøjets instrumentbord/midterkonsol har defekter/huller.
Lygter og spejle har ridser.
Greb/håndtag har ridser.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 8 mm
Der er huller fra lygter/udstyr foran, på siderne, på tag, på sidespejle og på bagklappen indvendigt.
17’’ alufælge, med brugsspor.
Der er hundegitter i bilen.
Der er ridser/mærker fra klistermærker/logo hele vejen rundt om bilen.
Der er ridser på forkofanger, bagkofanger, bagsmæk, højre og venstre for og bagdør, højre og venstre bagskærm.
Der er rust/lakskade på vinduesramme/tag ved frontruden, A-stolpe højre side.
Der er buler på venstre og højre bagdør, bagskærm.
Hattehylde mangler.
Der er rust på bagklap.
Køretøj har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.