VW PASSAT 2,0 TDI, SCR, DSG7, variant, 190 HK, 140 KW
KM-visning: 206.582 km
Køretøjet har været startet men advarselslampe slukkede ikke. (se foto)
Køretøjet har defekt batteri – lader ikke batteri op – se foto.
Ingen strøm på batteri, kan startes med booster, men går i står efter et stykke tid.
Køretøjets instrumentbord/midterkonsol har defekter/huller.
Lygter og spejle har ridser.
Greb/håndtag har ridser, højre side greb er ikke komplet.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 6 mm
18’’ alufælge, med brugsspor.
Der er hundegitter i bilen.
Der er ridser / mærker fra klistermærker hele vejen rundt om bilen.
Der er ridser på motorhjelm, forkofanger, bagkofanger, bagsmæk, venstre og højre for og bagdør, venstre og højre bagskærm og højre forskærm.
Der er buler på venstre forskærm og højre fordør.
Der er ingen hattehylde.
Køretøj har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.