OPEL ASTRA 1,4 T, sports tourer, 101 HK, 74 KW
Sidst synet: 12/09-2023
Køretøjet kan ikke starte.
Køretøjets instrumentbord/midterkonsol har defekter/huller.
Forrude og lys er uden væsentlige synlige fejl.
Det er defekter på lygter og spejle – ridser.
Der er stenslag på motorhjelm.
Vurderet resterende dækmønster: ca. 5 mm
Der er huller fra lygter/udstyr eller udrykningslamper på siderne og på tag.
Antenne mangler.
Der er 5 sæder inklusive førersæde.
Der er ridser fra klistermærker/logo hele vejen rundt om bilen.
Der er ridser på forkofanger, bagkofanger, motorhjelm, venstre og højre bagdør, venstre fordør og A-stolpe, venstre bagskærm.
Der er buler på højre fordør og dørpanel.
Der er rust på højre og venstre bagerste skærmkant.
Der er lakskader på tag ved frontruderamme.
Bilen kan ikke starte, med ekstern strøm lyser lamper, men viser ikke km tal.
Motor tørner ikke.
Ved ratstamme er afmonteret beklædning.
Dele fra motorrum afmonteret – se foto.
Bilen er ikke funktion testet.
Køretøj har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.