Beskrivelse
FIAT DOBLÓ CARGO, 1,3 JTD
Bilen er startet og kørt på pladsen af sælger ved gennemgang. Se video
Årgang: 2006
KM: 172.726
Sidst synet ved 158.000 km . Godkendt 24-02-2022
Ved gennemgang er der blandt andet bemærket følgende:
El ruder.
Blink på taget
Førersæde slidt
Venstre dørstop virker ikke. Se foto
Bilen har anhængertræk med synsfri sammenkobling / tilladt vægt af påhængskøretøj:
Med bremser: 1200 kg
Uden bremser: 500 kg
Sælger oplyser at bilen virkede ved hensætning på lager.
Vinduer, spejle og lygter er uden væsentlige synlige fejl.
Bilen har / kan have - rust, gennemtæring og stenslag.
Bilens vanger og inder skærme er ikke kontrolleret.
Buler/ridser efter alder og brug. Se foto
Bilens registreringsattest medfølger.
Bilen sælges uden nummerplader.
Se foto og specifikationer for yderlig info.
Køretøjet har ikke gennemgået fuld funktionskontrol.
Køretøjet har naturligt slitage som må forventes i forhold til alder.
Køretøjet kan ikke besigtiges.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af køretøjet.
Køretøjet SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionens slutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af køretøjet på vegne af sælger.
OBS: Da auktionsmateriellet i nogle tilfælde først bliver afhentet lang tid efter det er besigtiget, kan funktionaliteten af batterier, bremser der sætter sig fast, elektriske fejl og lignende, samt fejl direkte som følge af at køretøjet ikke anvendes, derfor ikke sikres.
B2B nummer | 60809 |
Reg. Nr.: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Chassisnummer: |
xxxx-xxxx-xxxx
|
Mærke: |
FIAT
|
Model: |
DOBLÓ CARGO
|
Type: |
1,3 JTD
|
Første registreringsdato: |
2006-06-28
|
Sidste synsdato: |
2022-02-24
|
Tilkommer der moms?: |
Nej
|
Anhængertræk træk af vægt (uden bremser): |
500
|
Drivmiddel: |
Diesel
|
Totalvægt (Kg): |
2120
|
Model Årgang: |
2006
|
Km visning: |
172.726
|
Nummerplade: |
Sælges uden
|
Startet: |
Ja
|
Anhængertræk: |
Ja
|
Generel samlet vurdering: |
B: Køretøjet er i brugsmæssig stand, men kan have mindre fejl.
|