DALSTED DT1300 1 akslet trailer med påløbsbremse
Type: DT1300
Nummer: 2213 – 90
Militær prodsøje og el-stik.
Timetæller visning: 2779
Vurderet resterende dækmønster: ca. 10 mm
Dækstørrelse: 7.50 x 16
Monteret med DALSTED generator, 230/115 volt, 19/30 ampere.
Motor: FARYMANN 1 cylinder dieselmotor.
Batteri mangler.
Motor tørnet med ekstern strømforsyning, men starter ikke.
Der er diverse værktøjskasser.
Lys er ikke kontrolleret.
Sælges uden nummerplade
Påhængsvognen har ridser.
Påhængsvognen har naturligt slitage som må forventes i forhold til timer og alder.
Påhængsvognen kan ikke besigtiges inden budgivning.
Køber skal selv sørge for læsning og afhentning af påhængsvognen.
Påhængsvognen sælges med frigørelsesattest fra Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse.
Ved afhentning kan køber IKKE forvente assistance til læsning og surring af købt påhængsvogn.
Påhængsvognen SKAL være afhentet senest 30 dage efter auktionsslutning.
B2B Auctions A/S håndterer salget af denne påhængsvogn på vegne af ejer.
B2B nummer | 55081 |
56440
2213-90
Generel samlet vurdering: |
C: Køretøjet kan have større fejl og mangler - inspektion og reparation anbefales.